[spacer height=”60px”]

Choroby skóry głowy

[spacer height=”30px”]

Problemy związane ze skórą głowy i włosów wymagają natychmiastowej reakcji, gdyż są wskaźnikiem nieprawidłowości, jakie mogą zachodzić w organizmie. Zakażenia grzybicze, pasożytnicze, choroby skóry i włosów rozwijające się na tle genetycznym lub nabytym, obniżają ich kondycję. Dotyczą coraz większej grupy ludzi i są czynnikiem wywołującym duży stres, który przyczynia się do izolacji jednostki w społeczeństwie.

[spacer height=”20px”]

Zlekceważenie niepokojących zmian i niewłaściwe leczenie może stać się przyczyną całkowitego wyłysienia. Wciąż badane są zmiany zachodzące w strukturze skóry i włosów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów skutecznie zwalczających określony problem, istnieje też wiele możliwości pielęgnacji włosów, począwszy od stosunkowo prostej pielęgnacji domowej aż po skomplikowane zabiegi dermokosmetyczne. Ciągłe innowacje przyczyniają się do podniesienia jakości i standardów pielęgnacji skóry głowy i włosów.

[spacer height=”20px”]

Profilaktyka, wczesna diagnoza i odpowiednia terapia stanowią klucz do zachowania prawidłowej równowagi skóry głowy. Nie ulega wątpliwości, że włosy były i pozostaną atutem wyglądu człowieka, stanowiąc jego „wizytówkę”.

[spacer height=”60px”]