Wywiad i ankieta

Pierwsza wizyta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem. Zdarza się, że przyczyny  złego stanu skóry głowy i włosów wymagają skierowania do lekarza dermatologa, endokrynologa bądź innego specjalisty i podjęcia z nim współpracy. Szybka reakcja jest bardzo ważna, bowiem im dłużej ignorujemy choroby skóry głowy i włosów tym trudniej wyeliminować zaistniałe dysfunkcje. Należy przygotować się na pytania dotyczące przewlekłych chorób, przyjmowanych leków, trybu życia, diety, dotychczasowej pielęgnacji itp.

Badanie skóry głowy

Badanie podczas pierwszej wizyty wykonywane jest za pomocą mikrokamery, ma na celu postawienie właściwej diagnozy. Dzięki wykorzystaniu wideodermatoskopii ocenia się strukturę włosów oraz powierzchnię owłosionej skóry głowy. Badanie nie jest inwazyjne. Do powierzchni skóry głowy przykłada się jedynie mikrokamerę, która to powiększa obraz włosa i skóry głowy 50 i 200 razy. W badaniu trichoskopowym analizuje się ujścia mieszków włosowych, wygląd łodyg włosów, charakter naczyń krwionośnych, stan powierzchni naskórka, można także określić stopień keratynizacji. Cechy ocenianych struktur pozwalają stworzyć wzorzec typowy dla danej jednostki chorobowej. Dzięki temu trichoskopia ma zastosowanie w każdym rodzaju nabytej lub wrodzonej patologii włosów, co czyni z niej badanie o podstawowym znaczeniu diagnostycznym.
Dzięki badaniu możemy dobrać odpowiednie produkty do codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów oraz zastosować indywidualną, dobraną do potrzeb konkretnej osoby kurację. Badanie pozwala również na ocenę skuteczności zastosowanej kuracji w konkretnym przypadku.
Uwaga! Prosimy nie myć głowy w dniu wizyty.

MG_3945_DxO2-1024×683

Trichogram

Trichogram polega na ocenie morfologicznych cech włosa. Badanie polega na pobraniu około 50-100 włosów z dwóch okolic owłosionej skóry głowy: okolicy czołowej i potylicznej. Umożliwi to na rozpoznanie patomechanizmu łysienia, określi stopień zaawansowania procesu chorobowego, służy również do oceny postępów w leczeniu. Badanie uzupełnia się o ocenę kliniczną i dermoskopową. Włosy wyrwane odrastają.
Na 24 godziny przed planowanym badaniem nie należy myć włosów ani ich lakierować, używać pianek, żeli, odżywek.

Analiza pierwiastkowa włosa (APW)

Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisujemy charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.
W wyniku APW składającym się z około 40-50 stron dla osoby dorosłej, oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, otrzymasz: opis typu metabolicznego, program suplematacyjny, dietę metaboliczną.
Do badania ścina się włosy w 3 – 4 miejscach głowy przy samej skórze. Włosy nie mogą być farbowane, tlenione, bądź po trwałej ondulacji. Łączny ciężar próbki wynosi ok.1 gram.

Test na łysienie androgenowe

Test ten pozwala na określenie ryzyka utraty włosów w wyniku łysienia androgenowego (AGA). Uzupełniony o Test Wrażliwość na Finasteryd umożliwia sprawdzenie skuteczności stosowania leku w terapii przeciw tej dolegliwości.

W wielu przypadkach potrzebna jest współpraca z lekarzami różnych specjalizacji: dermatologami, endokrynologami, ginekologami, jak również dietetykami oraz psychologami. Dzięki wspólnej konsultacji eliminujemy jakiekolwiek pomyłki w diagnozach oraz ustalamy właściwą pielęgnację oraz profilaktykę.

Zapraszamy na wizyty do gabinetu Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii, gdzie można wykonać wyżej wymienione badania.

Przywrócimy Ci zdrowy wygląd i pewność siebie!