Mezoterapia tlenowa, czyli infuzja tlenowa to nowoczesna, nieinwazyjna i bardzo skuteczna metoda wprowadzania w skórę wysoce skoncentrowanych składników aktywnych w postaci serum oraz terapii czystym tlenem odpowiednio stężonym i sprężonym (rys.1).

 mezoterapia tlenowa

Rys.1. Działanie maszyny tlenowej na skórę głowy

Mezoterapia tlenowa jest to opatentowana w Danii metoda odmładzania i nawilżania skóry na poziomie komórkowym. Specjalne urządzenie wyposażone w sita molekularne, oczyszcza powietrze z azotu i zwiększa stężenie tlenu do 95%. Zabieg z użyciem tlenu hiperbarycznego polega na aplikowaniu za pomocą aerografu składników aktywnych oraz oczyszczonego tlenu w głębokie warstwy skóry głowy. Tlen hiperbaryczny działa na naskórek antybakteryjnie i przeciwzapalnie, zwiększa regenerację komórek. Skóra głowy jest intensywnie nawilżona, a jej kondycja natychmiastowo ulega poprawie.

Zabieg mezoterapii tlenowej poprawia mikrokrążenie, regeneruje fibroblasty odpowiedzialne za tworzenie kolagenu oraz zwiększa metabolizm komórkowy. Ponadto zapobiega starzeniu się włosa, ułatwia wchłanianie substancji czynnych mających na celu likwidację niedoskonałości skóry owłosionej, rewitalizując skórę i sprawiając, że włosy stają się mocniejsze, elastyczne, czystsze i bardziej błyszczące.

Infuzja tlenowa jest stosowana w celu odmłodzenia włosów oraz jako szczególny zabieg przeciw wypadaniu. Właśnie z tego szczególnego powodu jest on polecany kobietom i mężczyzn w celu skutecznego leczenia łysienia. Mezoterapia tlenowa jest stosowana z takimi samymi doskonałymi efektami w leczeniu innych problemów skóry owłosionej, takich jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież czy przetłuszczająca się skóra głowy.

Zabiegi jest całkowicie bezbolesny i trwa od 10 do 30 minut. Po pierwszym zabiegu efekty napięcia i wygładzenia skóry, nawilżenie, połysk włosów. Dla bardziej trwałego efektu zalecana jest seria zabiegów, około 6, wykonywanych raz w tygodniu. Zaleca się by serie były powtarzane dwa razy do roku lub po uzyskaniu oczekiwanego efektu raz w miesiącu dla jego podtrzymania. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i bezpośrednio po jego przeprowadzeniu można normalnie wrócić do codziennej aktywności.

Maszyna tlenowa jest już w gabinecie Martha ORCHIS Łódzkie Centrum Trychologii, zapraszamy na zabiegi z jej użyciem.