W przypadku łysienia androgenowego stosujemy kosmetyczne zabiegi trychologiczne w połączeniu z mezoterapią mikroigłową oraz tlenową.

Dodatkowo stymulujemy odnowę komórkową za pomocą prądów d’Arsonvala. Zabieg wpływa na poprawę krążenia skórnego, działa odświeżająco na skórę.

Prądy d’Arsonvala to prądy o długości fali od 1000 do 600 m, częstotliwość drgań wynosi od 300 – 500 kHz, natężenie jest niskie do 1mA, a napięcie z kolei wysokie. Generatorem jest transformator zwiększający napięcie prądu sieciowego połączony z układem kondensatorów i obwodem leczniczym, które przekazuje wytworzone drgania do ciała klienta. Zabieg darsonwalizacji wykonywany jest za pomocą elektrod próżniowych lub elektrod zawierających gaz szlachetny. W kontakcie ze skórą peloty powstaje wyładowanie elektryczne i wytworzenie ozonu, o silnych właściwościach dezynfekujących i antybakteryjnych. W zabiegu trychologicznym wykorzystywana jest najczęściej elektroda grzebieniowa – do rewitalizacji skóry głowy, pobudzenia porostu włosów, zapobiegania wypadaniu włosów, ale także do redukcji łojotoku, przetłuszczania się włosów.

Zabiegi przeciwko łysieniu androgenowemu oparte są na preparatach z naturalnym składnikiem aktywnym – werbaskozydzie oraz wyciągu z lilaka pospolitego. Ważnym eksraktem jest także wyciąg z palmy sabałowej. Wymienione komponenty mają na celu inhibicję 5α reduktazy, działanie antyoksydacyjne i przeciwdziałanie infekcjom grzybiczym.

Ponadto w produktach przeciwko łysieniu androgenowemu znajdziemy naturalne ekstrakty z prosa zwyczajnego, bamusa, kasztanowca, olejki eteryczne z cytryny, pomarańczy i mandarynek.

W przypadkach łysienia androgenowego, telogenowego zalecana może być mezoterapia mikroigłowa. Zabieg polega na wytwarzaniu za pomocą stempla DTS mikrootworów w naskórku, którymi do mieszków włosowych dostaną się substancje aktywne zawarte w preparatach wzmacniających włosy. Dodatkowo mikronakłucia powodują wzmożone ukrwienie i odżywienie skóry i mieszków włosowych. Terapia wynosi 6-10 zabiegów w odstępach 7-14 dni.

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy to bardzo skuteczny i efektywny zabieg wpływający na porost włosów oraz zapobiegający ich wypadaniu. Zabiegi poprawiają mikrocyrkulację naczyń włosowatych i hamują tzw. 5α reduktazę, czyli enzym aktywujący dihydrotestosteron (DHT), który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów.