Kuracje przeciwko wypadaniu włosów dobierane są indywidualnie do potrzeb Twojej skóry głowy i włosów.

Niekorzystne procesy zachodzące w organizmie zarówno mężczyzny, jak i kobiety mogą sprawić, że otoczka kolagenowa wokół korzenia włosa ulega zwłóknieniu. Uciskany korzeń jest gorzej odżywiony oraz słabiej przytwierdzony w skórze głowy. Wytwarzany przez niego włos staje się coraz cieńszy, wypada, a po pewnym czasie przestaje odrastać. Rozpoczyna się proces łysienia. Aby temu zapobiegać, należy działać podwójnie: przytwierdzić korzeń włosa w skórze głowy oraz pobudzić jego odbudowę, dostarczając składniki odżywcze.

W naszym gabinecie mamy do wyboru wiele metod hamujących wypadanie włosów.  Kurację rozpoczynamy od kosmetycznych zabiegów trychologicznych, które mają na celu utrzymanie skóry głowy i włosów w doskonałej kondycji. Podczas zabiegu wykonany zostaje peeling skóry głowy, który usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum z powierzchni skóry, następnie aplikowane zostają produkty wzmacniające włosy – ampułki stymulujące wzrost nowych włosów, maski, lotiony regulujące pracę gruczołów łojowych. Wszystkie preparaty zostały skomponowane na bazie naturalnych substancji czynnych. Synergizm działania stanowi podstawę sukcesu zalecanych kuracji. Zabieg może być wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy lub w serii 3-7 zabiegów co 7-21 dni. Zabieg oczyszcza i odświeża skórę głowy, domyka łuskę włosów dzięki czemu przywraca włosom blask, poprawia nawilżenie i sprężystość włosów sprawiając, że stają się mocniejsze i odporniejsze na codzienne zabiegi.

Kosmetyczny zabieg trychologiczny wykonywany jest również w przypadku intensywnego i długotrwałego wypadania włosów. Może być wzbogacony o różne techniki fizykoterapeutyczne i manualne w celu zniwelowania problemu ze skórą głowy i włosami. Jest to zabieg leczniczy wykorzystujący zróżnicowane techniki w dobranych indywidualnie dla klienta kombinacjach: peeling skóry głowy, d’Arsonval, mezoterapia, masaż, drenaż. W przypadku intensywnego wypadania włosów zwykle wymagana jest seria 5 – 10 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.

Esencje olejowe stosowane w kuracji przeciwko wypadaniu to między innymi kombinacje ekstraktów z: pokrzywy, tymianku, szałwii, nagietka, słonecznika, mięty, zielonej herbaty, witaminy E, miłorzębu, chininy, podbiału pospolitego, krwawnika. Limfodrenaż zapewnia olejek żywiczny pieprzowca i cynamonu.

Nową terapią stosowaną w przypadku wypadania włosów jest formuła oparta na roślinnych komórkach macierzystych, które dostarczają ważnych elementów odżywczych i pozwalają zachować zdrowie ludzkich komórek, opóźniając proces starzenia się torebki włosa. Testy laboratoryjne potwierdzają dobroczynne właściwości roślinnych aktywnych komórek macierzystych.

W przypadkach łysienia androgenowego, telogenowego, plackowatego zalecana jest mezoterapia mikroigłowa. Zabieg polega na wytwarzaniu za pomocą stempla DTS mikrootworów w naskórku, którymi do mieszków włosowych dostaną się substancje aktywne zawarte w preparatach wzmacniających włosy. Dodatkowo mikronakłucia powodują wzmożone ukrwienie i odżywienie skóry i mieszków włosowych. Terapia wynosi 6-10 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Nasze kuracje zatrzymują wypadanie włosów i stymulują szybszy odrost utraconych włosów!

Jeżeli zgłosisz się do nas w odpowiednim momencie będziemy w stanie Ci pomóc. Wszystkie zabiegi przeprowadzane w Martha Orchis Łódzkim Centrum Trychologii powinny być wspomagane właściwą pielęgnacją domową oraz suplementacją diety. Połączenie skuteczności działania i przyjemności to filozofia stosowanych przez nas produktów pielęgnacyjnych.