Włosy często tracą blask ze względu na czynniki środowiskowe, agresywne zabiegi kosmetyczne oraz z powodów fizjologicznych (niedobór żelaza), w wyniku podziału kory tworzą się rozdwojone końcówki. W szczególności zaczyna brakować wsparcia keratynowego, białka niezbędnego do zwartości i toniczności włosów, z związku z tym niezbędne są specjalne zabiegi przeznaczone dla zachowania integralności trzonu włosa. Pomocą będą zabiegi fitodbudowujące z olejkami eterycznymi, hydrolizowaną keratyną i z aktywnymi macierzystymi komórkami jabłka.

Keratyna hydrolizowana jest to białko składające się z aminokwasów niezbędnych do życia włosów, w tym cysteiny, która dzięki niektórym enzymom może utrwalać się na całej powierzchni włosa dla ich pogrubienia, wzmocnienia, nadania im miękkości i połysku. Aktywne komórki macierzyste jabłka są uzyskiwane z rzadkiej odmiany jabłka szwajcarskiego, stymulują aktywacje biochemicznych procesów odpowiedzialnych za całkowita regeneracje skóry i maja one zdolność do utrzymania równowagi komórkowej, sprzyjając regeneracji uszkodzonych tkanek, odbudowując kolagen i elastynę, nadając włosom działanie przeciwstarzeniowe.

Działanie rekonstrukcyjne włosy będą miały także produkty z multiwitaminami i wyciągiem z alg morskich. Ekstrakt z alg czerwonych regeneruje wierzchnią warstwę ochronną włosa, poprzez stabilizowanie komórek keratyny. Alga brązowa, bogata w polifenole, polisacharydy o sole mineralne działa nawilżająco oraz wygładzająco. Ponadto występujący w produktach trychologicznych aloes regeneruje, odżywia i zmiękcza. Kolagen z rybiej łuski działa silnie nawilżająco. W produktach odbudowujących włosy znaleźć się powinny także: olej kokosowy, argan, awokado, masło shea, panthenol, proteiny pszenicy, witamina A, E, F (wykazująca działanie przeciw starzeniu się włosów).

Podczas zabiegów regenerujących używamy urządzenia Micro mist – nawilżacz. Pielęgnacja włosów i skóry głowy jest dzięki temu znacznie skuteczniejsza. Wyższa temperatura otwiera pory skóry i rozchyla łuski włosów. Dzięki temu nałożona na włosy maseczka bez problemu wnika we włosy i w skórę głowy dzięki czemu skutecznie je regeneruje. Zawarte w niej substancje odżywcze odbudowują strukturę włosów. Włosy po nawilżaczu odzyskują naturalny, zdrowy połysk. Są widocznie nawilżone i bardziej elastyczne. Także kolor włosów farbowanych wygląda lepiej na tak intensywnie nawilżonych włosach.

 

Nawilżacz do włosów jest wyjątkowo korzystny dla osób, których włosy są:

– przesuszone farbowaniem,

– przesuszone trwałą ondulacją,

– porozdwajane,

– matowe,

– puszące się pod wpływem wilgoci.

Nawilżacz do włosów regeneruje wewnętrzną strukturę włosa i nawilża każdy włos od środka. Pozwala na poprawę wyglądu i kondycji włosów. Zabiegi odbudowujące najlepsze efekty przynoszą, jeżeli wykonujemy je raz w miesiącu, można wykonać także serię zabiegów 5-6 raz w roku.