Profesjonalna pielęgnacja rozpoczyna się od dokładnego poznania przyczyn wystąpienia problemu. Pozwala na to badanie skóry głowy i włosów za pomocą mikrokamery. Badanie pozwala na ocenę kondycji włosów, stanu skóry głowy, mikrokrążenia, stanu mieszków włosowych. W razie stwierdzenia objawów chorobowych w mieszkach włosowych, stosowana metoda umożliwia dostarczenie substancji czynnych w celu ich pobudzenia, a w konsekwencji odrostu włosów.

W gabinecie Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii wykonujemy:

 1. zabieg przeciwko wypadaniu włosów, łysieniu
 2. zabieg przeciwłojotokowy
 3. zabieg przeciwłupieżowy
 4. zabieg przeciw łuszczycy
 5. zabieg na skórę wrażliwą, podrażnioną, zaczerwienioną, swędzącą
 6. zabieg regenerujący zniszczone włosy
 7. zabieg przeciwstarzeniowy
 8. mezoterapia skóry głowy za pomocą stempla z mikroigłami
 9. mezoterapia tlenowa
 10. peeling skóry głowy
 11. masaż skóry głowy.

Skóra głowy pobudzana jest drogą masażu oraz preparatami z olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego o wysokiej zawartości minerałów, białek, witamin. Dobrane zostają odpowiednie zestawy produktów, co umożliwia dostarczenie substancji odżywczych do korzeni włosów i oczyszczenie skóry głowy.

Dzięki unikalnym metodom rezultaty pojawiają się w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia serii zabiegów. Przebieg kuracji zostaje dostosowany do potrzeb każdego klienta.

W trychologii stosujemy wyłącznie produkty naturalne, testowane na ludziach pod względem braku działań ubocznych mogących wywołać alergie. Formuły oparte na ziołach i innych naturalnych substancjach czynnych są nieustannie modyfikowane wraz z rozwojem technologii. Wyrazem tego są nowe linie oparte między innymi na roślinnych komórkach macierzystych umożliwiające pełne wykorzystanie zasobów natury. Komponenty używane w preparatach pochodzą z upraw organicznych, co gwarantuje wysoką jakość produktów, zachowując jednocześnie równowagę w pozyskiwaniu i eksploatowaniu zasobów naturalnych.

Preparaty pełnią także rolę profilaktyczną w utrzymaniu dobrego stanu włosów i skóry głowy chroniąc przede wszystkim poprzez zachowanie prawidłowej równowagi. Jest to niezwykle ważne zadanie, ponieważ dzięki aktywnym składnikom zapewniającym odpowiednią higienę, regulującym stopień natłuszczenia, nawodniającym skórę i usuwającym martwe komórki, następuje lepsze dotlenienie skóry głowy, eliminacja warstwy komórek osadowych i stabilizacja powłoki hydrolipidowej. Wszystko prowadzi do pozbycia się uciążliwych problemów ze skórą głowy i daje możliwość cieszenia się pięknymi włosami.