Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
Bardzo dużym wsparciem terapii domowej przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy są zabiegi trychologiczne, polegające na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy, można wykorzystywać do tego oczyszczanie wodno-wodorowe, peelingi chemiczne z substancjami przeciwgrzybiczymi. W trakcie zabiegu stosowane są trychokosmetyki, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe, podane urządzeniem do infuzji tlenowej przyniesie jeszcze lepszy efekt. Efekt - oczyszczonej, lekkiej, nawilżonej skóry głowy występuje już po pierwszym zabiegu, jednak żeby osiągnąć dłuższy rezultat należy zabieg powtórzyć. Zalecamy także działania profilaktyczne, czyli wykonywanie zabiegów przeciw łojotokowemu zapaleniu skóry głowy raz na 2 miesiące.
Łojotkowe zapalenie skóry głowy wymaga wielotorowego działania to znaczy, że konieczne jest stosowanie preparatów zewnętrznie, ale istotna będzie również dieta i dbanie o mikrobiom skóry oraz jelit.
Leczenie miejscowe - zewnętrzne to przede wszystkim wykorzystanie peelingów, szamponów i lotionów do skóry głowy. Prowadzi to do redukcji złuszczania i stanu zapalnego. Podobnie jak w leczeniu łupieżu stosuje się środki o działaniu keratolitycznym, cytostatycznym i przeciwgrzybiczym.
Na pierwszej wizycie pacjent trychologiczny otrzymuje konkretne wytyczne jakich preparatów używać do oczyszczania skóry głowy, jak często je stosować, jak wyciszać stan zapalny. Pielęgnacja domowa jest istotnym elementem trychoterapii, bowiem w tej jednostce chorobowej stosowanie nieodpowiedniego szamponu może wywołać nawrót choroby. Ważna jest regularność pielęgnacyjna, a także prowadzenie zdrowego trybu życia.
Patogeneza ŁZS jest wieloaspektowa i obejmuje zaburzenia aktywności gruczołów łojowych, rolę Mallassezia spp., czynniki środowiskowe i immunologiczne. Szczyt zachorowania obserwuje się w okresie pokwitania (12-18 lat), co jest związane z gwałtownym wzrostem produkcji łoju w tej grupie wiekowej, następnie łojotok stopniowo się zmniejsza. Wytwarzanie łoju u mężczyzn przebiega wolniej i dlatego też zmiany chorobowe częściej u mężczyzn występują, nawracają i dłużej się utrzymują.
Zmiany na skórze głowy mają postać zmian rumieniowych, którym towarzyszy złuszczanie naskórka, zazwyczaj dość silne, mogą pojawiać się przeczosy, strupy.
Łojotokowe zapalenie skóry głowy wykazuje cechy zmienności okresowej zależnej od pór roku – w okresach chłodniejszych następuje nasilenie dolegliwości.
W Łódzkim Centrum Trychologii oferujemy Państwu szereg rozwiązań hamujących łojotokowe zapalenie skóry głowy
Łojotokowe zapalenie skóry głowy to stan zapalny skóry o chronicznym i uporczywym przebiegu, cechujący się typowym złuszczaniem zlokalizowanym głównie w obrębie skóry owłosionej głowy i miejscach bogatych w gruczoły łojowe. W wyniku nadmiernej aktywności gruczołów łojowych znaczna część sebum pozostaje na skórze, dostarczając pożywki znajdującym się tam cały czas mikroorganizmom, które w swoim cyklu pokarmowym produkują substancje drażniące, które wywołują świąd, złuszczanie oraz nasilają łojotok.
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons