Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
Zabiegi pielęgnacyjne mają na celu odbudowę bariery hydrolipidowej skóry głowy. Wykonywane są zabiegi nieinwazyjne, polegające na aplikacji składników aktywnych, które nawilżą, zregenerują, złagodzą stan zapalny i stworzą film ochronny na skórze. Często stosowane są oleje, humektanty, które aplikowane są na skórę głowy, w dalszej kolejności wykonywany jest delikatny masaż, który rozluźnia skórę głowy. Dopiero w momencie, kiedy skóra będzie ukojona, możemy myśleć o stymulacji odrostu włosów. Na pewno przywrócenie odpowiedniego balansu skóry głowy przyczynia się do szybszego wzrostu włosów, ale przede wszystkim do poprawienia jakości życia pacjenta onkologicznego.
W pierwszej kolejności sprawdzamy bardzo dokładnie stan skóry głowy, do tego wykorzystujemy trichoskop. Na podstawie obrazu decydujemy o celowanej pielęgnacji domowej oraz gabinetowej, o ile lekarz prowadzący wyraził na to zgodę. W rekomendacjach pielęgnacyjnych znajdą się szampony z delitkatnymi detergentami, o działaniu lekko oczyszczającym, a bardziej nawilżającym, powinny one mieć pH skóry głowy, czyli około 5,5. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie lotionów do skóry głowy, które zapobiegną stanom zapalnym, będą działały przeciwświądowo. Stosowanie tego typu produktów nie wpłynie na proces leczenia. Sięgamy bardzo często po środki pochodzenia roślinnego, o ile pacjent nie jest na jakiś składnik uczulony. Jeżeli skóra jest bardzo podrażniona nie zaleca się w trakcie kuracji farbować włosów, czy też innych zabiegów chemicznych na włosy.
Skóra pacjenta onkologicznego jest o wiele bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak drożdżaki, bakterie, które mogą wywoływać stan zapalny skóry głowy. Na skutek drapania skóry głowy może dojść do jej uszkodzeń, nadkażeń bakteryjnych, zapaleń mieszka włosowego. Płaszcz hydrolipidowy skóry głowy zostaje zaburzony przez przyjmowane leki, gruczoły łojowe są mniej aktywne, tym samym skóra jest mniej nawilżona, ściągnięta i swędzi. Na skórze głowy może również pojawić się wysypka, czy też zapalenia mieszków włosowych.
W trakcie leczenia onkologicznego pacjent boryka się z wieloma problemami, w dużej mierze są to problemy natury psychicznej. Najbardziej kojarzonym skutkiem ubocznym terapii jest utrata włosów. Chociaż w dzisiejszych czasach włosy pełnią aspekt wizerunkowy to zapominamy o ich funkcji ochronnej. Podczas inwazyjnego leczenia, kiedy tracimy włosy skóra głowy narażona jest na wiele negatywnych czynników, które mogą nasilić suchość skóry, a w konsekwencji swędzenie oraz podrażnienia.
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons