Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
W zabiegach przeciwłupieżowych istotne jest działanie keratolityczne, przeciwgrzybicze, cytostatyczne oraz nawilżające skórę głowy. W pierwszym etapie kuracji intensywnie złuszczamy zrogowaciały naskórek za pomocą peelingu enzymatycznego, pomocnym składnikiem w tego rodzaju produkcie będzie ekstrakt z kwasu wierzby, który generuje odnowienie się naskórka.
Istotnymi składnikami masek nakładanych podczas zabiegów przeciwłupieżowych są olejki z rozmarynu i oleju z mięty pieprzowej. Olej z rozmarynu zwyczajnego jest jednym z najstarszych ziół. Liście zawierają cenny olejek eteryczny (cyneol) o właściwościach przeciwutleniających i złuszczających, dezynfekujących i oczyszczających, ważnych w zabiegach przeciwłupieżowych. Mięta pieprzowa jest rośliną pochodzącą z Europy, której uprawa rozprzestrzeniła się na całym świecie. W kosmetyce olej z mięty pieprzowej jest stosowany ze względu na właściwości antyseptyczne i antyfermentacyjne. Doskonały przeciw swędzeniu pojawiającym się czasami na skórze z łupieżem. Składnikami, które powinny wystąpić w szamponie przeciwłupieżowym są między innymi płucnica lekarska, łopian, brzoza, cynk czy witamina A.
Płyny tonizujące skórę głowy, stosowane na zakończenie każdego zabiegu przeciwłupieżowego, stopniowo pomagają zlikwidować łupież, stabilizują fizjologiczne pH skóry i normalizują płaszcz hydrolipidowy.
W terapii skóry skłonnej do łupieżu ważna jest profilaktyka i odpowiedni dobór środków do codziennej pielęgnacji, bowiem łupież ma tendencje do powracania. Profesjonalne szampony i toniki do skóry głowy na długo przyniosą ulgę i pozwolą na odzyskanie zdrowego wyglądu włosom.
W terapii skóry skłonnej do łupieżu ważna jest profilaktyka i odpowiedni dobór środków do codziennej pielęgnacji, bowiem łupież ma tendencje do powracania. Profesjonalne szampony i toniki do skóry głowy na długo przyniosą ulgę i pozwolą na odzyskanie zdrowego wyglądu włosom. Kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy z łupieżem zawierają zwykle środki keratolityczne - złuszczające np. dziegcie, związki siarki, kwas salicylowy, kwas mlekowy, mocznik. Ponadto produkty działać powinny cytostatycznie i przeciwgrzybiczo oraz regenerująco.
Dużym wsparciem skóry z łupieżem są zabiegi gabinetowe, które szybko ukoją skórę głowy, odpowiednio oczyszczą i nawilżą skórę głowy. Schemat i częstotliwość zabiegów dobierana jest na pierwszej wizycie, podczas której przeprowadzany jest wywiad diagnostyczny oraz badana jest skóra głowy.
Etiopatogeneza łupieżu jest złożona. Zasadniczą rolę w powstawaniu tego schorzenia odgrywają:
sucha skóra - przesuszona, odwodniona skóra głowy, która ma zaburzony płaszcz hydrolipidowy stanowiący naszą ochronę, będzie bardziej narażona do zakażenia grzybami, a tym samym na rozwój łupieżu
łojotok - niestety również sprzyja namnażaniu się grzybów, które podrażniają skórę i przyczyniają się do pojawienia stanu zapalnego
skóra podrażniona - jest bardziej narażona na pojawienie się zakażeń i stanów zapalnych
niewłaściwa higiena owłosionej skóry głowy - używanie zbyt dużej ilości żelu i lakierów, nieodpowiednie używanie produktów koloryzujących, zbyt częste używanie lokówki, za rzadkie mycie głowy szamponem, niewystarczające spłukiwanie włosów po umyciu, zabiegi chemiczne - farbowanie, dekoloryzacja - to wszystko zaburza nam równowagę skóry głowy zwiększając ryzyko rozwoju łupieżu
wzmożony proces odnowy komórek naskórka - w przypadku łupieżu może być skrócony do 7 dni
niewłaściwa dieta - niedobory wody, cynku, magnezu, wapnia, fosforu, nienasyconych kwasów tłuszczowych zwłaszcza kwasów omega-3, białka, witaminy A, E, C
zaburzenia hormonalne - wzrost poziomu androgenów nasila łojotok, a takie środowisko sprzyja rozwojowi grzybów Malassezia
zaburzenia immunologiczne
zakażenia grzybami drożdżakopodobnymi - z rodzaju Malassezia
czynniki środowiskowe - niska wilgotność w pomieszczeniu mieszkalnym, za zimny klimat, przegrzane pomieszczenia.
Łupież jest chorobą skóry głowy, związaną z nadmiernym złuszczaniem owłosionej skóry głowy w postaci drobnych płatków z nasilonym w różnym stopniu łojotokiem. Wyróżnia się łupież suchy, zwykły (Pityriasis simplex) oraz tłusty (Pityriasis seborrhoica). Łupież jest chorobą przewlekłą i zmienną sezonowo.
Łupież występuje u 50% ludności rasy białej obojga płci między 10. a 20. rokiem życia. Szczyt zachorowań oraz nasilenia występuje u mężczyzn około 20. roku życia. Włosy w przypadku łupieżu mogą być bardziej suche i łamliwe, w przypadku tłustego łupieżu może dojść do łysienia lojotokowego.
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons