Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
Zabiegi wykonywane są zwykle po zakończonym cyklu leczenia, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowdzącym. W pierwszej kolejności zajmujemy się skórą głowy, bowiem jej dolegliwości mogą wpływać na słabszy i wolniejszy odrost nowych włosów, w kolejnym etapie terapii koncentrujemy się na stymulacji odrostu włosów. W trychoterapii pacjentów onkologicznych wykonywane są głównie zabiegi nieinwazyjne, kojące, które odbudowują barierę naskórkową.
Trychokosmetyki stosowane zabiegowo są bogate w substancje naturalnie tworzące barierę hydrolipidową oraz potrafiące wiązać wodę w warstwie rogowej naskórka.
W przypadku skóry odwodnionej, mocno przesuszonej wybieramy do trychoterapii składniki nawilżające i natłuszczające, tj. humektanty i emolienty – odpowiednie nawodnienie poprawia funkcję bariery warstwy rogowej naskórka. Zmniejszają one świąd i zapobiegają wtórnej infekcji spowodowanej m.in. drapaniem. W stanach suchości powinny być dobierane także składniki sprzyjającym regeneracji bariery skórnej poprzez przywrócenie równowagi kwasowo-wodno-lipidowej skóry o działaniu łagodzącym, przeciwświądowym, takie jak: d-pantenol, alantoina, ekstrakt z aloesu, nagietka, rumianku, witamina E, oleje roślinne - z wiesiołka, ogórecznika, jojoba, lniany
Na powierzchnię skóry pacjentów onkologicznych nie powinno się aplikować wysuszających mydeł, płynów, alkoholi czy substancji zapachowych.
Nie możemy zapomnieć o odpowiedniej diecie bogatej w witaminy i minerały, kwasy omega 3-6-9, dlatego uzupełnieniem kuracji jest również wsparcie dietetyczne, a także psychologiczne.
W trakcie terapii onkologicznej ważne jest to, żeby w miarę możliwości chronić i pielęgnować owłosioną skórę głowy oraz włosy. Należy stosować produkty pielęgnacyjne o delikatnym, nawilżającym działaniu, ponieważ zazwyczaj doskwiera suchość i swędzenie skóry. Nie zaleca się w trakcie kuracji farbować włosów, wykonywać keratynowego prostowanie włosów czy trwałej ondulacji. Ważnym aspektem trychoterapii jest odpowiednia pielęgnacja domowa, dlatego też indywidualnie do potrzeb skóry dobieramy szampon, lotion łagodzący ewentualne podrażnienia, niwelujące suchość skóry, dbamy o nasz naturalny płaszcz hydrolipidowy, który wskutek terapii jest uszkodzony.
Leczenie cytostatyczne hamuje proces proliferacji keratynocytów prowadząc do łysienia anagenowego, czyli zahamowania fazy wzrostu włosa. Stopień zaawansowania łysienia i odrost włosów uzależniony jest od stopnia toksyczności leku. Łysienie może być wywołane cytostatykami takimi jak: cisplatyna, karboplatyna, kapecytabina, fluooruracyl, hydroksymocznik, tiotepa, bleomycyna, mechloretemina, paklitaksel, metotreksat, cyclofosfamid, docetaksel, doksorubicyna, eribulina, etopozyd, ifosfamid, iksabepilon.
W Łódzkim Centrum Trychologii oferujemy Państwu szereg rozwiązań hamujących wypadanie włosów po chemioterapii
Jednym ze skutków ubocznych leczenia onkologicznego jest łysienie, które występuje u około 60% pacjentów. Może dojść do łysienia na głowie, utraty brwi i rzęs, mogą także wystąpić zmiany pigmentacyjne w obrębie owłosionej skóry głowy. Objawy łysienia wywołanego przez cytostatyki charakteryzują się różnie nasilonym rozlanym przerzedzeniem włosów, na przykład w obrębie szczytu głowy, czasami jednak prowadzi do calkowitego wyłysienia. Stopień i moment łysienia zależny jest od schematu terapii, rodzaju środka i dawki. Łysienie to zazwyczaj jest całkowicie odwracalne. W niektórych ośrodkach onkologicznych oferowana jest w trakcie chemioterapii - hipotermia skóry głowy, czyli chłodzenie skóry. Skuteczność hipotermii zależna jest od rodzaju cytostatyków, a także typu urządzenia.
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons