Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
Trichotillomania to zaburzenie polegające na niekontrolowanym wyrywaniu włosów, które może wynikać zarówno z czynników psychogennych, jak i psychosomatycznych. W terapii tej jednostki chorobowej istotna jest współpraca trychologa z psychoterapeutą, psychiatrą. Zewnętrznie można działać na odrost włosów, jednak w pierwszej kolejności należy wyciszyć stan zapalny skóry. W tym celu wykonywane są zabiegi łagodzące, przy wykorzystaniu sładników aktywnych przeciwświądowych, nawilżających i regenerujących skórę, dzięki czemu odrost włosów jest możliwy w szybszym czasie.
Łysienie plackowate to jednostka chorobowa o podłożu autoimmunologicznym, stąd ciężko nad nią zapanować, aczkolwiek trzeba próbować. Konieczne jest ocenienie stanu skóry głowy i rozpoczęcie terapii, która ma na celu wyciszenie stanu zapalnego, przy jednoczesnym pobudzaniu mikrokrążenia i odżywianiu skóry głowy. Istotnym aspektem terapii jest zadbanie o psychikę pacjenta trychologicznego, ponieważ stres może nasilać objawy choroby, dlatego w naszym gabinecie równolegle rozpoczynamy terapię z trycho-psychologiem.
Łysienie androgenowe to najczęstszy powód, dla którego mężczyźni trafiają do trychologa. Proces łysienia zwykle rozpoczął się o wiele wcześniej, zanim rozpoczynam terapię. W tej jednostce chorobowej owłosionej skóry głowy bardzo ważny jest czas reakcji, ponieważ zbyt zaawansowane stadium choroby nie daje nam dobrych rokowań i niską efektywność terapii.
Łojotokowe zapalenie skóry może bardzo doskwierać nie tylko z powodów estetycznych, ale również silny świąd, tkliwość skóry głowy powoduje duży dyskomfort. Trychoterapia powinna być prowadzona regularnie, ze szczególnym uwzględnieniem chłodniejszych pór roku, kiedy schorzenie bardziej się nasila. Istotna jest domowa pielęgnacja, odpowiednie szampony, lotiony, a także wsparcie zabiegowe w gabinecie trychologicznym.
Wypadanie włosów może mieć równolegle kilka powodów. Problem ze skórą głowy to jeden z nich. Sucha, swędząca skóra głowy, zaczerwieniona i podrażniona także powoduje przerzedzenie włosów. W pierwszym stadium trychoterapii skoncentrować się należy na problemie ze skórą, a następnie stymulować wzrost włosów. Równolegle z terapią zabiegową włączana jest odpowiednia dieta oraz suplementy. Proces regeneracji nie jest szybki, dlatego potrzebna jest wytrwałość i zdyscyplinowanie.
W zależności od rodzaju problemu owłosionej skóry głowy czas terapii może trwać 1 miesiąc, 6 miesięcy, a nawet rok. Bywają jednostki chorobowe, które będą trwały latami i aby skutecznie im zapobiegać należy być w terapii regularnym i zdyscyplinowanym.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia efektów kuracji trychologicznych przeprowadzonych w naszym gabinecie na wybranych przykładach problemów związanych z włosami i skórą głowy.
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons